0
+MAPA DOBREJ KUCHNI WŁOSKIEJ LOMBARDIA PODRÓŻE PODRÓŻE

Jezioro Como gdzie zjeść? Lista dobrych adresów restauracji i lokali nad jeziorem Como

Wiem, że ta lista gdzie zjeść nad Como co rusz będzie powiększała się o kolejne nowe miejscówki. Pisanie przewodników to niezła harówka zanim zbierze się materiał; dojedzie się na miejsce, to wszystko zje, zrobi kontrolę jakości oraz otoczenia po to, abyście mieli gdzie zarzucić kotwicę w trakcie weekendu tudzież dłuższych wakacji. Ale warto, tutaj zjecie naprawdę dobrze i poczujecie ducha okolicy jeziora Como!

Ittiturismo Ristorante Mella 

Tak, jak w Bellagio miałam problem ze znalezieniem czegoś przyzwoitego, tak Ittiturismo Ristorante Mella skradło moje serce. Po pierwsze miejsce – znajdujemy się w małej lokalizacji San Giovanni, przyłączonej do stóp Bellagio. Wieczorami Włosi przesiadują na placu przed kościołem na pogaduchach i panuje tutaj naprawdę przyjemny, nieco odludny klimat. Po drugie mają świetną rybkę, którą rybacy łowią w porcie, na co – jak zakładam – możecie sobie wcześniej popatrzeć. Dania z karty to głównie specjały z jeziora Como. Zjecie tutaj najprawdziwsze risotto con pesce persico (risotto z okoniem). Nie jakieś tam pseudo kawałki ryby bez panierki, tylko właśnie tak jak Bozia przykazała – w panierce. Podpinam to miejsce jako adres na romantyczny wieczór!

Adres: Piazza S. Giovanni Battista 6, Bellagio/ San Giovanni

strona www (klik)

Bar Motta

Bardzo przyjemne miejsce na mniej śpieszne aperitivo przed dalszą trasą. Choć na głównym placu w Argegno możecie zjeść dobrze w wielu miejscach, tak Bar Motta wpisuję na listę chyba z sentymentu, że ktoś zaserwował mi sałatkę jarzynową do piwa. W sensie była to ich wersja insalata russa (o której kiedyś pisałam wam tutaj), ale to zawsze jakaś odmiana niż tylko oliwki i miseczka czipsów. Różnorodność jest w cenie.

Adres: Piazza Testi 1, Argegno

Al Batel 

W Al Batel dość dawno mnie nie było, ale jest to miejsce, które często-gęsto odwiedzałam z Albertem na samym początku włoskiego życia. Choć w miejscowości Vassena nie ma nic szczególnego oprócz prywatnych domów i dwóch sklepów, to do Albatel zaglądają wszyscy okoliczni lokalsi. Lokal ma swój ukryty ogródek z widokiem na jezioro. Idźcie w rybę oczywiście i tutaj też gorąco polecam risotto z okoniem.

Adres: Via Giuseppe Garibaldi 87, Oliveto Lario

Crotto dei Pescatori

Kto rezerwuje wcześniej, temu miejsce z widokiem służy. Świetna knajpka na trasie pomiędzy Nesso a Bellagio. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi, to zatrzymuje się tutaj także autobus C30 (Lezzeno). Warto sprawdzić sobie mapę. Crotto dei Pescatori dysponuje zawieszonym tarasem nad jeziorem, z którego pięknie widać całą okolicę. W pobliżu możecie wynająć łódkę, a gdy już pochłoniecie talerz makaronu możecie skorzystać z malutkiej, prywatnej plaży lokalu, coby wam się ułożyło od tego włoskiego papu.

Adres: Località Casate 77, Lezzeno

strona www (klik)

Antica Molina

Już się podniecałam Moliną w tym wpisie (klik). Z wyborów strategicznych, jestem zdania, że dania należy wybierać na podstawie tego, gdzie się znajdujemy. Jeśli bliżej wody – idźcie w rybę, natomiast głąb ziemi to obietnica dobrego mięsa i dań z makaronu. Tak jest właśnie w Antica Molina. Lokal słynie z pierwszych i drugich mięsnych dań. Koniecznie spróbujcie tutaj deserów, w szczególności semifreddo z chrupiącymi w środku orzechami. Lokalizacja restauracji jest przeurocza. Obok kościółek, tu jakieś przejście, tam dom porośnięty kwiatami i zielenią. Jak wspominałam przebywają tu tylko lokalsi i fajnie jest podejrzeć jak żyją ludzie w wyższych partiach jeziora Como, podczas gdy inni szaleją na łódkach nad jeziorem. Ponadto restauracja dysponuje także swoim sklepem z lokalnymi produktami – warto rzucić okiem.

jezioro como gdzie zjeść

Adres: Piazza sant’Antonio 2\4, Faggeto Lario 

strona www (klik)

Gelateria del Borgo

Stwierdzam, że w Italii ciężko o kiepskie gelato, ale jest szansa, że przydarzy się wam przykra niespodzianka. Gelateria del Borgo wpisuje się w moje zestawienie dobrych lodziarni w tych okolicach. Gelato jest pyszne i kremowe, a pistacja bardzo na poziomie (zawsze, w każdej lodziarni sprawdzam ten smak!). Sama byłam świadkiem, gdy ojciec z córeczką brał styropianową michę na wynos z 10-cioma smakami. To taka miła nagroda, jak już wespniecie się po długich schodach na szczyt Bellagio. Byłam aż dwa razy.

Adres: Via Giuseppe Garibaldi 46, Bellagio

Jeśli jeszcze wam mało miejsc na dobre papu i innych atrakcji nad jeziorem Como, to koniecznie zajrzyjcie tutaj:

Jezioro Como – 12 miasteczek, które zawładną Waszym sercem!

Jezioro Como – zimowy spektakl świateł

Kuchnia lariana w Aquaduulza – jak najpiękniej przeżyć wieczór nad jeziorem Lecco

Dominika

mediolan przewodnik

A teraz czas na Ciebie!

Uważasz, że to przydatny wpis? Będzie mi miło, jeśli go udostępnisz!

Inne ciekawe wpisy

Brak komentarzy

    Leave a Reply