0

PIERWSZY RAZ?

 

Buondì! Poznajmy się!

Nazywam się Dominika Maruszewska i od 2014 roku  mieszkam w Mediolanie.

 

Jestem rocznik 90′. Pochodzę z Poznania, gdzie spędziłam większość życia: studiowałam, imprezowałam i pracowałam. Moja przygoda z Mediolanem zaczęła się od lovestory: na wakacjach (w Hiszpani!) przed ukończeniem magisterki na Uniwerku Ekonomicznym poznałam mojego obecnego męża Alberto – rodowitego mediolańczyka.

 

 

Bez większego planu, po obronie w 2014 roku, kupiłam bilet w jedną stronę do Mediolanu. W Polsce nic mnie nie trzymało, więc stwierdziłam, że dlaczego by nie spróbować. Zawsze można wrócić, no nie?

Mój start w Mediolanie nie należał do najłatwiejszych: nie znałam języka włoskiego, nie miałam pracy, przyjaciół ani żadnych gwarancji. Stworzyłam w tym mieście swoją rzeczywistość totalnie od zera.

 

Odkrywając coraz bardziej Mediolan przekonałam się, że to super dynamiczne, pełne fajnych miejsc i kolorowych ludzi miasto.

 

W 2015 roku zaczęłam pisać bloga Och!Milano (właśnie tu jesteś), na którym obecnie możesz znaleźć sporo inspiracji dotyczących zwiedzania Mediolanu i okolic oraz życia we Włoszech.

Usamodzielniłam się w życiu bardzo szybko. Do pierwszej pracy poszłam jako 17-latka, a z domu wyprowadziłam się mając zaledwie 21 lat. Przez ponad 12 lat pracowałam w branży Beauty, z którą jest też związane moje wykształcenie.

Zaczynałam w Polsce jako sprzedawca w sieci perfumerii Sephora. Później w Mediolanie i regionie Lombardii byłam przedstawicielem marek premium dla korporacji Estee Lauder.

Prowadziłam szkolenia produktowe dla zespołów w perfumeriach, Byłam odpowiedzialna za relacje z kluczowymi klientami i wyniki mojego regionu.

Zanim trafiłam do wymarzonego korpo, przez pierwsze 2 lata emigracji, przeszłam bardzo długą drogę: byłam kelnerką, magazynierem, układałam towar na półkach, sprzedawałam kosmetyki, a nawet malowałam do sesji zdjęciowych!

Odbyłam wiele nieudanych rozmów rekrutacyjnych, strasznie wstydziłam się mojego kulejącego wtedy języka włoskiego. Mimo to było warto!

 

W 2021 roku wydałam moje pierwsze produkty cyfrowe tematyczne spacery po Mediolanie, a Och!Milano stało się oficjalnie firmą.

 

W 2022 roku powstał przewodnik po emigracji od zera do bohatera: ,,Vademecum życia we Włoszech…’’, natomiast w maju 2023 roku postanowiłam rzucić pracę w korporacji i działać kreatywnie.

 

Moje doświadczenie pozwala mi tworzyć produkty i usługi, które sprawią, że spędzisz tu super czas!

Zapnij pasy i pozwól, że będę towarzyszką Twojej podróży!

 

NAPISZ DO MNIE!

kontakt@ochmilano.pl

SKORZYSTAJ Z MOJEGO DOSWIADCZENIA I ODKRYJ MEDIOLAN Z MOIMI PRZEWODNIKAMI:

www.ochmilano.pl/sklep  

 

 

 

 

 

Dominika

Zapisz