0

PIERWSZY RAZ?

Buondì! Poznajmy się!

Mam na imię Dominika i od 2014 roku mieszkam w Mediolanie, w którym od zera stworzyłam swoją włosko-polską rzeczywistość. Nauczyłam się języka włoskiego, znalazłam pracę i przede wszystkim odnalazłam we włoskim świecie.

 

Od zawsze lubiłam podróżować. Dzięki życiu w Italii nauczyłam się świadomie odkrywać nowe miejsca. Bo to ludzie tworzą dane miejsce i tego w moich podróżach się trzymam. Szukam tego, co autentyczne. Sprawdzam gdzie jadają miejscowi i jak spędzają czas. Jestem ciekawska i mam całkiem sprawny zmysł odkrywcy. W życiu lubię minimalizm i porządek. Jestem otwarta i łatwo nawiązuję kontakty. Uwielbiam dobre knajpy i wręcz kocham jeść! Lubuję się w winie, a dla dobrego bilansu biegam, podnoszę sztangę i naprawdę ciężko mi usiedzieć w jednym miejscu.

Z wykształcenia jestem managerem produktu kosmetycznego. Branżą beauty zajmuję się od prawie 10 lat. W Mediolanie pracuję dla międzynarodowego giganta rynku kosmetycznego. Prowadzę szkolenia, uczę efektywnej sprzedaży w perfumeriach. Codziennie objeżdżam region Lombardii, za który jestem zawodowo odpowiedzialna i robię wszystko, aby słupki na koniec miesiąca były w kolorze zielonym. W czasie wolnym pomiędzy pracą, domem, sportem i podróżami piszę bloga- moje dziecko, na którym dzielę się tym, co dla mnie ważne.

Lubię moje włosko-polskie życie. Jest dokładnie takie, jakie chciałam zanim przyjechałam do Mediolanu. Plan się wypełnił, choć droga do celu była tą najbardziej zakręconą. Udowodniłam przede wszystkim sobie, że zaczynając od zera w tak dużym mieście na obczyźnie, można zdziałać naprawdę wiele. Można żyć na własnych warunkach. Chciałabym, aby niektóre artykuły na Och!Milano były także inspiracją dla tych, którzy uważają przeciwnie. Marzenia i plany są jak najbardziej do zrealizowania, tylko w niektórych przypadkach trzeba dać sobie po prostu więcej czasu. Con calma!

 

 

O czym jest Och!Milano?

Och!Milano stworzyłam z miłości do Polski i ludzi, którzy szukają w Mediolanie czegoś więcej niż tylko katedry Duomo i galerii Vittorio Emanuele. Jestem twórcą przewodników po Mediolanie, których nie znajdziecie w sieci ani w żadnych innych przewodnikach. Poczytacie u mnie o nieznanych miejscach Mediolanu, fajnych knajpach i wielu ciekawostkach.

Ponadto na blogu znajdziecie również:

  • Artykuły związane z podróżami po Włoszech. Oprócz popularnych miejsc w Italii tworzę cykl #WłochyAlternatywnie, w którym odkrywam nietuzinkową stronę Włoch – promuję miejsca mniej turystyczne, za to bardziej kameralne i autentyczne. Nazywam te miejsca Włochami na wyłączność.
  • Przewodniki po dobrych włoskich restauracjach we Włoszech. Tworzę #MapęDobrejKuchniWłoskiej promującą dobre włoskie adresy zarówno we Włoszech, jak i w Polsce.
  • Przydatne informacje na temat życia wśród Włochów, nauki języka włoskiego, szukania pracy i włoskiej biurokracji.
  • Artykuły o życiu na emigracji we Włoszech bez ściemy i lukru.

SPRAWDŹ MOJE PUBLIKACJE:

Na FACEBOOKU dzielę się z Wami codziennością i zabawnymi anegdotkami z włoskiego życia. Ponadto w każdą środę publikuję ulubiony przez wszystkich Czytelników cykl #środazsciurą, w którym pokazuję modę starszych pań, zwanych w dialekcie mediolańskim SCIURA. A Sciura to – jak już większość z Was wie – ikona Mediolanu.

Na INSTAGRAMIE w moich stories mówię w języku włoskim po to, abyście mogli posłuchać na co dzień tego języka. Polecam miejsca, wydarzenia, lokale i restauracje. Dziele się wiedzą o życiu we Włoszech. 

Dzięki Och!Milano mam nie tylko możliwość dzielenia się włoską rzeczywistością. Przez niespełna 3 lata poznałam wielu fantastycznych ludzi. Napisałam ponad 100 artykułów, które polecają zarówno Polacy, jak i włoscy profesorowie, wykładający na Uniwersytetach w Polsce, jako zadanie domowe na następne zajęcia!

Cieszę się, że to, co tworzę pozwala Wam spędzić niezapomniany czas w Italii, a w drugą stronę i Wy dzielicie się ze mną tym, czego najbardziej mi brakuje – Polską. Za każdym razem, gdy odwiedzam kraj dostaję całą masę poleceń, które mogę dalej nieść w świat. Bo choć mieszkam we Włoszech, to zawsze najlepszym wypadem są dla mnie wakacje w Ojczyźnie.

Baw się dobrze!

Ściskam,

Dominika

Zapisz

    Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial