0
MEDIOLAN ZWIEDZANIE

8 strasznych i nawiedzonych miejsc w Mediolanie. Nie polecam chodzić późnym wieczorem

mediolan straszne miejsca

Włosi obok dobrego jedzenia lubią coś jeszcze – straszne historie i legendy, które w mniejszym lub większym stopniu nawiązują do historii wielu włoskich miast. Fakt ten może tłumaczyć zamiłowanie Włochów do filmów fantastycznych czy komiksów, albo lepiej – możliwości (w tym wypadku) zwiedzania Mediolanu szlakiem duchów, zjaw i miejsc nawiedzonych. Polecam sprawdzić, Turyn jest kolejnym na liście, który organizuje takie mroczne spacery. 

Na mojej liście wszystkie straszne i nawiedzone miejsca w Mediolanie. Robią klimat w dzień 1 listopada – to potwierdzone info.

Katedra Duomo – duch Carliny

Lubicie robić selfie z Duomo prawda? Spróbujcie kiedyś zrobić sobie sesję ślubną z Duomo w tle. Legendy głoszą, że na zdjęciach ślubnych pojawia się duch Carliny – młodej kobiety, która do Mediolanu wybrała się w swoją podróż poślubną. W trakcie wizyty na katedrze dziewczyna skoczyła z dachu. Ponoć nigdy nie odnaleziono jej ciała.

San Bernardino alle Ossa i makabryczny taniec

Na trochę dreszczyku emocji zapraszam do kapliczki Ossarium w kościele San Bernardino alle Ossa w Mediolanie. A tam już na makabryczny taniec czaszek pochodzących m.in. od ofiar mediolańskiej zarazy. Mówi się, że wśród kości i szkieletów 1 listopada wyłania się duch pewnej dziewczynki zapraszającej zmarłych do tańca.

mediolan straszne miejsca

Parco Sempione i Czarna Dama

Najsłynniejszy duch Mediolanu – Czarna Dama. Ponoć tylko mężczyźni mogą ją spotkać w Parco Sempione. Spaceruje ubrana na czarno rozsiewając fiołkowy zapach. Rozkochuje w sobie mężczyzn i dopiero ten, który straci dla niej głowę odkrywa, że za czarnym welonem znajduje się czaszka zamiast twarzy.

mediolan straszne miejsca

Zlot czarownic przy piazza Vetra

Podskoczcie kiedyś do parku w plecach bazyliki San Lorenzo. Znajdziecie tam pomnik poświęcony czarownicom. Mówi się, że to właśnie w parku przy piazza Vetra odbywały się niegdyś wyroki na wiedźmach. Chodzi oczywiście o palenie na stosie. Pomnik poznacie po znajdującym się na szczycie napisie PAX.

mediolan straszne miejsca

Via Bagnera i serial killer w Mediolanie

Wiedzieliście, że Mediolan ma swoją najwęższą ulicę? To via Bagnera. Znana przede wszystkim z tego, że kiedyś Antonio Boggia – pierwszy seryjny mediolański zabójca chował w piwnicach ciała swoich ofiar. Sam mieszkał pod numerem 4 przy via Nerino. Polecam raz się przejść, może niekoniecznie wieczorem. Wychodzą ciary na samą myśl.

mediolan straszne miejsca

Tajemnicza kapliczka przy piazzale Aquileia

Jeśli kiedyś zdarzy Wam się wylądować na piazzale Aquileia w Mediolanie, to podejrzewam, że prędko może Wam się rzucić w oczy la Cappelletta del Fopponino. Wbudowana w mur z cegły wygląda dość imponująco zwłaszcza, że zdobią ją czaszki i pewien zagadkowy napis: “Ciò che sarete voi noi siamo adesso, chi si scorda di noi scorda se stesso” – Tym, czym będziecie Wy jesteśmy my teraz, kto zapomni o nas, zapomni o sobie samym. Mówi się, że kapliczka powstała w miejscu, gdzie chowano szczątki ofiar mediolańskiej zarazy. Uważajcie wieczorem – ponoć miejsce nawiedza duch jednego złodzieja, który w poszukiwaniu swojego miejsca wiecznego spoczynku zbezcześcił ponad trzydzieści mediolańskich kościołów.

Wiesz, że Mediolan to nie tylko katedra Duomo?

Tak się składa, że wydałam 4 tematyczne przewodniki w formie e-booków. W każdym z nich znajdziesz gotowe trasy, mapy, listę lokali i opisy wszystkich nieoczywistych atrakcji w Mediolanie. Kliknij grafikę i sprawdź!

mediolan atrakcje

Madonna z rogami

1 listopada w Mediolanie nie może zabraknąć odwiedzin w bazylice Sant’Eustorgio – to ten większy kościół tuż obok długiego Corso di Porta Ticinese – nota bene znajdziecie tu pełno alternatywnych sklepów. Niektóre swoim klimatem idealnie wpisują się w temat Święta Zmarłych. Wchodząc do bazyliki skierujcie się w kierunku kapliczki Portinari, na fresku przedstawiającym Madonnę, zauważycie, że głowę Matki Boskiej zdobią diable rogi.

Cmentarz Monumentalny w Mediolanie

Nie może go zabraknąć na tej liście. Żeby poczuć nastrojowy klimat 1 listopada polecam Wam zajrzeć na Cmentarz Monumentalny w Mediolanie. Obok imponujących nagrobków, będących niekiedy prawdziwymi dziełami sztuki, znajdziecie między innymi Ostatnie Aperitivo – grób rodziny Campari.

Przyjemności!

Bu!

Dominika

Fajnie się czytało? Będzie mi miło jeśli udostępnisz ten wpis! Dzięki!

PRZECZYTAJ TAKŻE:

  1. 12 TARASÓW I PUNKTÓW WIDOKOWYCH W MEDIOLANIE ZAPIERAJĄCYCH DECH!
  2. 21 POMYSŁÓW NA WEEKEND W MEDIOLANIE
  3. 4 MIEJSCA OPEN-AIR NA ALTERNATYWNE ATRAKCJE W MEDIOLANIE
  4. NIEZNANE ZAKAMRKI MEDIOLANU, KTÓRE TRZEBA ZOBACZYĆ PRZYNAJMNIEJ RAZ W ŻYCIU
  5. GDZIE NA SHOPPING W MEDIOLANIE? PRZEWODNIK PRAKTYCZNY
mediolan przewodnik

Inne ciekawe wpisy

Brak komentarzy

    Leave a Reply