0
MEDIOLAN ZWIEDZANIE

Odkryj ze mną atrakcje Mediolanu i chodź ze mną na OCH!TOUR – wydałam 4 przewodniki

MEDIOLAN ATRAKCJE

Moje ebooki o Mediolanie w końcu ujrzały światło dzienne. Niech mnie ktoś uszczypnie! Naprawdę nie przypuszczałam, że pomysł, który kiełkował w mojej głowie od dawna w końcu stanie się namacalnym produktem!

Dokładnie rok temu o tej porze, chodziłam po mieście i robiłam notatki. Czerwiec 2020 roku był momentem kiedy na chwilę mogliśmy wyrwać się z domów. Nie ukrywam, że pisanie przewodników turystycznych o Mediolanie w czasach światowej pandemii było zadaniem dość patowym.

Pisanie ebooków w czasach pandemii

Obostrzenia i kolory stref we Włoszech zmieniały się jak w kalejdoskopie. Sama Lombardia była w czerwonej strefie jakieś 55 razy w stosunku do innych regionów, które nazwijmy to: mogły sobie trochę bardziej pożyć. Cała sytuacja jednak mnie nie zniechęcała. Pomyślałam sobie, że albo napiszę teraz te przewodniki, albo nigdy.

Lawirując pomiędzy moją pracą etatową a życiem blogowym nie zawsze łatwo mi znaleźć na wszystko czas, a mając tyle tygodni do dyspozycji, aż grzechem było ich nie wykorzystać. Do wielu atrakcji nie miałam przez długi czas dostępu, toteż robota wlokła się długo, nie wspominając o innych perturbacjach po drodze, o których opowiem Wam przy innej okazji. Zanim zrobiłam zdjęcia, opracowałam wszystkie szlaki, spisałam najważniejsze informacje i ogarnęłam cały projekt minął dokładnie rok!

Przewodnik po Mediolanie poza turystycznym szlakiem

O czym myślałam, gdy pisałam?

Ale. Do brzegu. OCH!TOURY to moje wymuskane, dopieszczone i ukochane pieścidełko. Jestem cholernie dumna z tego projektu i kto by pomyślał, że po 30-stce pierwszym potomstwem będą czworaczki. Ale zaraz… chyba w Krakowie ktoś mnie przebił, prawda?

Pisząc i wymyślając całą koncepcję spacerów w formie e-booka myślałam o tych wszystkich Was, którym nie udało się przyjechać do Włoch w 2020 roku. O tych, którzy kupili bilet do Mediolanu i koniec końców musieli odłożyć wszystkie plany na inny termin. Ponadto tak często dostawałam od Was wiadomości, w których pisaliście, żebym oprowadziła Was po mieście, że dodałam dwa plus dwa i oto poszalałam wydając 4 publikacje naraz. 

Moim dużym zaskoczeniem byli też pierwsi nabywcy e-booków (wszyscy idziecie w pakiety!!), którzy w Mediolanie byli już kilkakrotnie, a nawet i mieszkali tu przez pewien czas. Według ich recenzji, mimo znajomości miasta znajdują oni w mojej pracy ogrom ciekawostek. Taki klient był dla mnie największym wyzwaniem (a nawet nie spodziwałam się że takich będę miała klientów!), bo chciałam być nieszablonowa i jak widać udało się!

mediolan atrakcje

Przewodnik po Mediolanie online

W celu rozwiania wątpliwości wiedzcie, że w OCH!TOURACH nie znajdziecie katedry Duomo, czy galerii Vittorio Emanuele. Naprawdę nie mam Was za idiotów, żeby pisać o Mediolanie poza turystycznym szlakiem i umieszczać tam miejsca, do których traficie z zamkniętymi oczami. Umówmy się, że poprzeczkę przy tworzeniu tego projektu postawiłam wysoko. Przerobiłam naprawdę sporą część różnych materiałów, historii, rozmawiałam z ludźmi, pisałam do muzeów, pytałam ekspertów, no i bazowałam na swojej znajomości miasta, którego ulice przemierzam od ponad 6 lat. Wiele miejsc i ukrytych zaułków znalazłam właśnie w taki sposób – spacerując.

Przewodnik po Mediolanie w formie tematycznych spacerów

No, ale jak to jest zrobione?

Jeśli miałabym zabrać Was na spacer po Mediolanie, to zrobiłabym to właśnie w taki sposób, czyli tematycznie. Mediolan mieni się naprawdę różnymi odcieniami, więc ciężko byłoby stworzyć jeden przewodnik i upakować w nim całą wiedzę (nota bene moje publikacje to tylko fragment całej historii Mediolanu). Ponadto, może nie wszystkich jednakowo interesować dany temat, więc chciałam dać Wam wybór i tak oto stworzyłam:

Przewodnik po Mediolanie – Ukryty Mediolan

OCH!TOUR Ukryty Mediolan, gdzie wchodzimy w trzewia tego miasta. Zaglądamy mu bezczelnie pod spódnicę. Poznajemy zaskakujące i bardzo wciągające historie i legendy. Żadna polska publikacja Wam o tym nie powiedziała, dlatego mam dla Was naprawdę świetne mięsko. To jest właśnie fascynujące w Mediolanie, że jego piękno na pierwszy rzut oka jest zupełnie niewidoczne. Z jednej strony każdy z tych e-booków jest trochę ukryty, w sensie w każdym są jakieś fajne perełki i informacje. 

mediolan przewodnik

Przewodnik po Mediolanie – Architektura & design

OCH!TOUR Architektura & Design – idąc tym szlakiem łaskoczemy naszą wysoką wrażliwość na detale. Balkony, okna, drzwi, architektoniczne symbole. Zaskakujące domy.  Wszystko znajdziecie właśnie w tym e-booku. Co ciekawe, architektura i sztuka w Mediolanie ma także związek z magią i iluzjonizmem – i to jest prawdziwe odkrycie!

mediolan przewodnik

Przewodnik po Mediolanie – Śladami Leonarda da Vinci

OCH!TOUR Śladami Leonarda da Vinci – pisząc o Mediolanie nie mogłam rzecz jasna pominąć mistrza. Jest to również jedyna okładka, na której sama się nie pojawiam, bo uznałam, że taka szycha, jak Leonardo musi mieć honorowe miejsce. Jest to również e-book, nad którym natrudziłam się najbardziej jeśli chodzi o zdjęcia – wiele atrakcji było przez bardzo długi czas zamknięte. 

mediolan przewodnik online

Przewodnik po Mediolanie – Fashion, vintage & chic!

OCH!TOUR Fashion, vintage & chic! – długo myślałam jak zatytułować ten e-book. Wiedziałam, że ma nawiązywać do mediolańskiej mody, ale chciałam podkreślić w nim styl milanesi. Czytając moje wpisy na blogu, chyba sami już wiecie, że moda w Mediolanie to nie tylko najdroższe marki i ekskluzywne gadżety. To także miejsca na fikuśnego drinka, zakamarki na przerwę w stylu chic, czy perfumerie i sklepy vintage pachnące myszką. Ponadto w tym e-booku znajdziecie butiki o barwnej historii i o rety, jakie miałam ciary, gdy chodziłam po mieście ze świadomością, że Wam o tym wszystkim opowiem.

Jak korzystać z przewodników po Mediolanie OCH!TOURÓW?

Wiecie, że ja jestem konkret. Lubię rzeczy praktyczne. Wybierając spośród 4 OCH!TOURÓW, wybieracie tak naprawdę zorganizowaną wycieczkę po Mediolanie. Każdy rozdział w e-booku to przystanek atrakcji głównej. W każdym rozdziale znajdziecie mapę z wyznaczoną trasą, która wskaże Wam drogę z punktu A do punktu B. Wszystkie 4 OCH!TOURY pozwolą Wam odkryć naprawdę sporą część miasta.

Ponadto, zadbałam też o to, że w razie, gdy zgłodniejecie, to będziecie mieć pod ręką listę knajp, do których warto zajrzeć. Podzieliłam te knajpy na: słodkie przekąski, cukiernie, lodziarnie, miejsca na obiad, kolację oraz lokale na życie nocne i aperitivo.

Skoro już jesteście we Włoszech, to dlaczego nie mielibyście poćwiczyć Waszego języka włoskiego? W każdym e-booku zadbałam także o obecność słowniczka polsko-włoskiego z wymową, w taki sposób, żebyście mogli zamówić kawę, przedstawić się, kupić bilety wstępu, czy zapytać o drogę. Proste rzeczy, a robią Wam wyjazd i do tego możecie pogadać w lokalnym języku. Nie ma co się wstydzić, że próbujecie.

mediolan przewodnik

Mam nadzieję, że ten projekt przyniesie Wam wiele radości. Niech będzie to dla Was kompendium wiedzy o Mediolanie, pomysł na prezent czy fajna przygoda dla kogoś, kto chce odwiedzić to miasto w pojedynkę. Materiał jest wyłożony tak łopatologicznie, że nawet bez znajomości języka poradzicie sobie bez problemu. 

Praca nad OCH!TOURAMI uświadomiła mi tylko, że tworzenie własnych produktów, to droga, którą chcę podążać. Jest do dla mnie możliwość kreatywnego wyżycia się, skutkująca ogromną satysfakcją z tego, że mogę sprawdzić komuś radość.

Bo taki był i  jest cel tego całego projektu: chcę żebyście po prostu dobrze się bawili odwiedzając Mediolan.

Bierzcie i spacerujcie.

Przyjemności,

Dominika

PS. Jeśli potrzebujecie wsparcia przy zakupach w moim sklepie to piszcie: sklep@ochmilano.pl.

Wybierasz się do Mediolanu? Chcesz zorganizować swój czas w tym mieście? A może masz ochotę na fajną przygodę bez wychodzenia z domu? Sprawdź moje OCH!TOURY lub poleć ten wpis komuś, komu może się przydać mój projekt! Dzięki!

Chcesz sprawdzić jak to jest zrobione?

mediolan przewodnik

MOGĄ ZAINTERESOWAĆ CIĘ TAKŻE:

  1. MEDIOLAN – 6 SPOSOBÓW NA TANIE LUB DARMOWE ZWIEDZANIE MIASTA
  2. 12 TARASÓW I PUNKTÓW WIDOKOWYCH W MEDIOLANIE ZAPIERAJĄCYCH DECH!
  3. 10 NAJCIEKAWSZYCH I DARMOWYCH TARGOWISK FOOD & VINTAGE W MEDIOLANIE
  4. 21 POMYSŁÓW NA WEEKEND W MEDIOLANIE

Inne ciekawe wpisy

Brak komentarzy

    Leave a Reply