0
WŁOSI WŚRÓD WŁOCHÓW ŻYCIE WE WŁOSZECH

Praca we Włoszech? Poznaj czym jest program Randstad Italia Without Borders

praca we włoszech

Pracy we Włoszech można szukać naprawdę na wiele sposobów. Gdybym wiedziała takie rzeczy 8 lat temu, to najprawdopodobniej byłoby mi łatwiej stawiać pierwsze kroki na emigracji. Szukanie pracy to jedno, zaprezentowanie się i przygotowanie CV to też druga sprawa. 

PRACA WE WŁOSZECH

Rynek pracy we Włoszech różni się w zależności od tego czy znajdujemy się na południu, w centrum, czy na północy kraju. Niemniej przez ostatnie dwa lata, po temacie pandemii, rośnie zapotrzebowanie na coraz to bardziej wykwalifikowanych ludzi. Przy okazji pisania e-booka VADEMECUM ŻYCIA WE WŁOSZECH. Przewodnik po emigracji: od zera do bohatera, miałam okazję dowiedzieć i podzielić się z wami wiedzą jak rozpracować ten włoski system.

Dziś przedstawię wam jeden fajny program stworzony przez włoską agencję pracy Randstad Italia, który umożliwia szukanie pracy we Włoszech bez konieczności natychmiastowego opuszczania Polski. Choć to zaledwie szczyt góry lodowej, to pamiętajcie, że od małych kroków warto zacząć i przede wszystkim trzeba próbować!

życie we włoszech

SZUKANIE PRACY WE WŁOSZECH

Program Randstad Without Borders powstał z myślą o cudzoziemcach zarówno tych, którzy są już zameldowani we Włoszech, jak i osobach, które dopiero myślą o przeprowadzce. Rozmowy kwalifikacyjne online są w tej chwili sposobem, z którego firmy chętnie korzystają, dlatego nie ma absolutnie żadnych przeciwwskazań żeby szukać sobie pracy będąc jeszcze w Polsce. Myślę, że to bardzo ułatwia. Przynajmniej ja kiedyś nosiłam moje CV od drzwi do drzwi, co nie łączyło się z najwyższą wygodą.

JAKI JEST CEL PROGRAMU RANDSTAD WITHOUT BORDERS?

Celem jest przede wszystkim ułatwienie rozwoju zawodowego poprzez przełamywanie barier językowo-kulturowych. To, co może dla niektórych być nieoczywiste to fakt, że wiele dużych firm we Włoszech rozgląda się za wykwalifikowanymi zagranicznymi talentami. W tej chwili dużo mówi się o inkluzywności, dlatego i Włochy podążają w tym kierunku. Przynajmniej w obecnych czasach myślę, że wszyscy sobie tego mocno życzymy. 

KIM SĄ KANDYDACI IDEALNI DO PROGRAMU RANDSTAD WITHOUT BORDERS?

Randstad Italia wybiera tych kandydatów, którzy mogliby zasilić rynek pracy swoim doświadczeniem i wiedzą w obszarach, które we Włoszech potrzebują specjalistów. Takim sektorami jest między innymi służba zdrowia, farmacja czy sektor IT.

W JAKICH INNYCH SEKTORACH OPERUJE RANDSTAD WITHOUT BORDERS?

 • służba zdrowia (prywatne kliniki) i farmacja 
 • retail
 • informatyka 
 • finanse i administracja
 • bankowość
 • inżynieria
 • marketing
 • budownictwo
 • logistyka
 • i inne

JAK TO DZIAŁA?

Randstad Italia kontaktuje się z pozostałymi filiami agencji na terenie m.in. Europy w celu wyszukania kandydatów z odpowiednimi kwalifikacjami, które odpowiadają oczekiwaniom firmy rekrutującej. Wybrany kandydat może liczyć na pełen wikt i opierunek ze strony pracodawcy. Kontrakt o pracę jest zawierany na czas określony, a w niektórych wypadkach nawet i na czas nieokreślony. Po uzyskaniu propozycji kontraktu można spokojnie migrować do Włoch.

JAK KANDYDOWAĆ NA OFERTĘ PRACY WE WŁOSZECH?

Najlepiej w pierwszym kroku zarejestrować się na stronie oficjalnej, po czym napisać do agencji i wysłać swoje CV lub kandydować bezpośrednio na dostępną ofertę pracy (CV może być napisane także po angielsku). Na stronie możecie filtrować oferty, region, rodzaj umowy czy profesję. Niżej zostawiam wam linki. Dla osób, które mieszkają już we Włoszech wymagane jest podanie numeru identyfikacyjnego tzw. codice fiscale. Niemniej możecie kandydować również bez posiadania tego dokumentu. 

Trzymam kciuki i powodzenia!

Dominika

LINKI:

Rejstracja na stronie Randstad Italia

Oferty pracy we Włoszech

Informacje o programie i szkoleniach

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

Jak szukać pracy na wakacje?

Zarobki w gastronomii Polska vs Europa

Photo by Marvin Meyer on Unsplash

praca we włoszech

Szukasz pracy we Włoszech? A może ktoś z Twoich znajomych jej szuka? Podziel się i udostępnij ten wpis! Dziękuję!

Inne ciekawe wpisy

Brak komentarzy

  Leave a Reply

  Wordpress Social Share Plugin powered by Ultimatelysocial